Radamel Falcao largohet nga Galatasaray me pëlqim të ndërsjellë

Tifozët e Luanëve ishin të zhgënjyer me performancën e tij me 20 gola gjatë 2 sezoneve që kur u bashkua me Galatasaray nga Monaco në 2019.

Radamel Falcao u largua zyrtarisht nga Galatasaray pasi kontrata e tij u ndërpre me pëlqimin e ndërsjellë, njoftoi klubi turk.

Sulmuesi 35-vjeçar nuk arriti të përmbushë pritjet në Galatasaray, pësoi disa lëndime dhe luajti vetëm 43 ndeshje në dy sezone.

Tifozët e Luanëve ishin të zhgënjyer me performancën e tij me 20 gola gjatë 2 sezoneve që kur u bashkua me Galatasaray-n nga Monaco në 2019.

Ylli kolumbian më parë ka luajtur për Monaco-n e Francës, River Plate të Argjentinës, klubin portugez Porto, ekipin spanjoll Atletico Madrid, si dhe tek gjigantët anglezë Manchester United dhe Chelsea.

Falcao ngriti titujt e Ligës së Evropës UEFA me Porton (2011) dhe Atletico Madrid (2012).

Ai ndihmoi Monaco-n të fitonte titullin kryesorë francez Ligue 1 në 2017, duke i dhënë fund dominimit katër-sezonal të Paris Saint-Germain.

Kategoritë
Sport