Real Madrid dhe Paris Saint-Germain dy opsionet reale për Ronaldon

Nëse Cristiano Ronaldo largohet nga Juventusi, ai ka të ngjarë të bashkohet me Real Madrid ose Paris Saint-Germain, duke shkëmbyer potencialisht me Mauro Icardi ose Moise Kean.

Bianconerët janë të përgatitur të shesin për vetëm 25 milionë euro lojtarin, pasi kjo është shifra minimale që ata mund të shesin dhe të mos bëjnë humbje.

Nëse Juve nuk kualifikohet për në Ligën e Kampionëve, është e sigurt të thuash që CR7 do të dëshironte të shkonte diku tjetër.

Çështja është gjetja e një klubi të përgatitur për të paguar pagën e madhe të 36-vjeçarit.

Sipas gazetës spanjolle Diario AS, Ronaldo mban opsionet më të mundshme të Paris Saint-Germain dhe Real Madrid.

Nëse ai do të shkonte në PSG, atëherë mund të kishte disa marrëveshje shkëmbimi me ish-sulmuesin e Juves, Kean ose objektivin afatgjatë të transferimeve të Bianconerëve, Icardi.

Ky i fundit ka më shumë të ngjarë, pasi Icardi ka rënë në hierarkinë e zgjedhjeve te PSG pas lëvizjes së tij nga Interi dhe nuk e ka maskuar kurrë dëshirën e tij për të luajtur për Juventusin.

Kean është ende në pronësi të Evertonit, por PSG mund të negociojë një mundësi për ta blerë dhe pastaj për ta shfrytëzuar për shkëmbim me Ronaldon.

Për Kean do të ishte një kthim në Torino, pasi lojtari italian është nga qyteti dhe është rritur në akademinë e të rinjve të Juves.

Kategoritë
Sport