Ronaldo s’ka të ndalur, e kalon Portugalinë në epërsi ndaj Gjermanisë

Portugalia ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Francës.

Ishte Cristiano Ronaldo i cili e kaloi Portugalinë në epërsi, shkruan Gazeta Express.

Ronaldo pranoi një asist fantastik nga Bernardo Silva dhe nuk e pati problem të dërgonte topin në rrjetë.

Ky ishte goli i tretë i Ronaldos në këtë Kampionat Evropian. Portugezi shënoi dy herë ndaj Hungarisë në xhiron e parë.

https://tiger.cdnja.co/v/05/055kW.mp4?secure=9GfmaLWwN39CXI8hqWsF0Q&expires=1624127400

Kategoritë
LajmeSport