Rritet numri i vdekjeve nga COVID-19 në Oman dhe Arabinë Saudite

Omani ka regjistruar 17 viktima gjatë 24 orëve, kurse Arabia Saudite 14

Shtatëmbëdhjetë viktima të tjera janë raportuar në Oman dhe 14 në Arabinë Saudite si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Në 24 orët e fundit, Omani ka regjistruar 1.675 të infektuar dhe 1.685 të shëruar, njoftoi Ministria e Shëndetësisë e vendit.

Numri total i vdekjeve ka shkuar në 3.356, kurse i rasteve në 280.235. Ndërkaq, deri më tani, 248.151 persona e kanë fituar betejën me virusin.

– Arabia Saudite

Nga ana tjetër, në Arabinë Saudite janë regjistruar 14 viktima, 1.207 të infektuar dhe 1.195 të shëruar gjatë 24 orëve, njoftoi Ministria saudite e Shëndetësisë.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve ka arritur në 7.921, i rasteve në 496.516 dhe i të shëruarve në 476.643.

Kategoritë
BotaLajme