Rusia bombardon Konsullatën e Shqipërisë në Kharkiv

Sulmet ruse në Ukrainë kanë shkatërruar edhe Konsullatën e Nderit të Shqipërisë e cila ishte e vendosur në qytetin Kharkivit.

Përmes një postimi në Twitter ka reaguar edhe Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë.

Kjo ministri e ka dënuar sulmin derisa ka bërë që të mbahen para përgjegjësisë, përgjegjësit e këtij

Qeveria ruse sot miratoi një listë të vendeve dhe territoreve të huaja që kryejnë veprime jomiqësore kundër shtetit, kompanive dhe qytetarëve rusë. Në të bën pjesë edhe Shqipëria.

Kategoritë
LajmeRajoni