Rusia heq kufizimet për importin e disa produkteve bujqësore nga Turqia

Shërbimi për Mbrojtjen e Shëndetit të Njeriut dhe të Drejtave të Konsumatorit të Rusisë tha se si rezultat i vlerësimeve të bëra janë hequr kufizimet për importin e produkteve të ndryshme bujqësore nga Turqia

Rusia ka hequr kufizimet për importin e disa produkteve bujqësore nga Turqia, përfshirë speca, shega, rrush, portokaj dhe grejpfrute, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë me shkrim nga Shërbimi për Mbrojtjen e Shëndetit të Njeriut dhe të Drejtave të Konsumatorit të Rusisë (Rospotrebnadzor) thuhet se si rezultat i vlerësimeve të bëra janë hequr kufizimet për importin e produkteve të ndryshme bujqësore nga Turqia.

Në deklaratë theksohet se janë hequr kufizimet për importin e specave, shegës, rrushit, portokallit dhe grejpfruteve nga Turqia.

Kategoritë
BotaLajme