Rusia thotë se do të sulmojë fabrikat e armëve në Ukrainë

Rusia ka thënë të hënën se planifikon të sulmojë fabrikat e armëve në Ukrainë, në shenjë hakmarrjeje për atë që e ka konsideruar sulm ukrainas në rajonin e Donjeckut – të kontrolluar nga separatistët.

Ministria e Jashtme ruse u ka kërkuar punëtorëve dhe banorëve lokalë që të qëndrojnë larg këtyre objekteve.

Në deklaratë të kësaj Ministrie është thënë se forcat ruse do të përgjigjen “duke shkatërruar komplekset ushtarako-industriale në Ukrainë që prodhojnë dhe riparojnë armë të cilat nacionalistët i përdorin për krime lufte”.

Kategoritë
BotaLajme