Rusia ua bën një “favor” 52 vendeve “miqësore”

Rusia ka thënë se do të lehtësojë ndalimin e saj të udhëtimit Covid-19 për 52 vende që nuk iu bashkuan valës së fundit të sanksioneve perëndimore ndaj Moskës, sipas TASS, një agjenci ruse e lajmeve.

Fluturimet do të rifillojnë drejt dhe nga Argjentina, Afrika e Jugut dhe “vendet e tjera mike”, tha kryeministri Mikhail Mishustin.

Duke iu referuar kombeve që nuk iu bashkuan valës së sanksioneve perëndimore ndaj Moskës pas pushtimit të saj në Ukrainë, Mishustin tha se Rusia planifikon të rifillojë fluturimet drejt dhe nga Argjentina, Afrika e Jugut dhe ‘vende të tjera mike’.

Kategoritë
BotaLajme