Salah dhe Mane morën këpucë të personalizuara për Kupën e Kombeve Afrikane

Mohamed Salah dhe Sadio Mane morën këpucë futbolli të personalizuara për Kupën e Kombeve të Afrikës, që po mbahet në Kamerun.

Salah sponsorizohet nga Adidas, e cila ka dizajnuar për të këpucë futbolli ngjyrë të kuqe të artë në ngjyrat e Egjiptit dhe në pjesën e pasme të këpucëve majtas ka të shkruar “Mo” dhe në anën e djathtë një kurorë.

Ndërkohë, bashkëpunimi i Manes me New Balance ka rezultuar me këpucë futbolli portokalli-blu, me mbishkrime të veçanta në lidhëset e këpucëve.

“Luani vrumbullon: Sadio Mane”, shkruhet në lidhëse dhe i pesti paraqet një luan që i referohet kombëtares senegaleze.

Senegali ka luajtur tashmë ndeshjen ndaj Zimbabvesë dhe ka festuar golin e Maneas nga penalltia, ndërsa Egjipti do të takohet sonte me kombëtaren e Nigerisë.

Kategoritë
Sport