Senatori Amerikan e krahason Putin’in me Milloshevic’in: Edhe një kryetar shteti mund të përfundoj në gjyq si ‘kasap’

Senatori amerikan, Marco Rubio, si dhe Zv.Kryetari i Komisionit Mbikëqyresh te Inteligjencës amerikane, ka thënë se presidentit rus, Vladimir Putin, mund të jetë një kryetar shteti i radhës që mund të përfundoj  duke u gjykuar si ‘kaspa’, shkruan Gazeta Metro.

Republikani nga Florida në llogarinë e tij në Twitter, ka shkruar se ditët në vazhdim janë përcaktuese se sa mund të perballën me drejtësin.

“Ditët e ardhshme do të përcaktojnë se sa mund të përballen një ditë me drejtësinë. Edhe një kryetar shteti mund të gjendet në gjyq si kasap.”, tha Rubio./gazetametro.net

Kategoritë
BotaLajme