Sharapova u kthye në Evropë dhe dërgoi një mesazh modest duke bërë thirrje për paqe

Tenistja legjendare Maria Sharapova u rikthye në Evropë dhe dërgoi një mesazh modest nga Parisi duke bërë thirrje për paqe në botë.

Bota ka pritur prej kohësh që të shpallet një nga femrat më të famshme ruse. Maria Sharapova ka jetuar në Shtetet e Bashkuara për një kohë të gjatë dhe e përdori kthimin e saj në Evropë për të dërguar më në fund një mesazh pas pushtimit rus të Ukrainës.

Sharapova prej kohësh jeton jashtë Evropës dhe është fejuar me miliarderin britanik Alexander Gilkes. Kur bëhet fjalë për luftën në Ukrainë, fansat prisnin diçka më shumë se një mesazh modest përmes historisë në Instagram.

“Ndjenja e ardhjes në Evropë këtë herë është shumë më ndryshe. Zemra të rënda dhe me dëshira të thella për paqen dhe më e rëndësishmja, për sigurinë dhe të ardhmen e fëmijëve tanë,” tha Sharapova.

Nga Sharapova, si një nga femrat ruse më të njohura dhe me ndikim, shumë fansa prisnin një mesazh më serioz, por gjithçka përfundoi në një histori në Instagram./gazetaere

Kategoritë
BotaLajme