SHBA, 324 të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, ka arritur në 33.653.138, me 11.711 raste në 24 orët e fundit

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 604.476, prej të cilëve 324 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, sipas Universitetit Johns Hopkins, transmeton Anadolu Agency (AA).

Numri i të infektuarve deri më tani, sipas të dhënave të universitetit, ka arritur në 33.653.138, me 11.711 raste në 24 orët e fundit.

Aktualisht, shteti i Kalifornisë është më i godituri në SHBA, me mbi 3,81 milionë raste të konfirmuara dhe 63.621 të vdekur.

Në SHBA deri më tani mbi 179 milionë persona kanë marrë dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, kurse mbi 154 milionë dozën e dytë.

Kategoritë
BotaLajme