SHBA miraton shitjen e armatimit Izraelit

SHBA ka miratuar një shitje masive të armatimit Izraelit të hënën që vjen

Shitja, për të cilën Kongresi Amerikan ishte bërë e ditur disa ditë më parë do të fokusohet që Izraeli të furnizohet me predha precize dhe municion special nga Shtetet e Bashkuara, njofton azeta amerikane “The Washington Post”.

Kategoritë
BotaLajme