SHBA, vazhdon hetimi pas përplasjes vdekjeprurëse në kampin e pastrehëve

71-vjeçari Voss përballet me akuza për vrasjen me automjet të tre personave dhe për shkaktim të dëmtimit të madh trupor të gjashtë personave

Një hetim po vazhdon pasi të paktën tre persona u vranë dhe gjashtë u plagosën kur një shofer përplasi një vend të përkohshëm të të pastrehëve në qendër të qytetit San Diego në Kaliforni, transmeton Anadolu Agency (AA).

Shefi i policisë së qytetit San Diego, David Nisleit, tha se Craig Voss u arrestua në skenë pasi ai drejtoi automjetin e tij në trotuar.

71-vjeçari Voss përballet me akuza për vrasjen me automjet të tre personave dhe për shkaktim të dëmtimit të madh trupor të gjashtë personave.

Përplasja nxjerr në pah rrezikun për popullatën e pastrehë në Kaliforni, shteti i tretë më i madh në SHBA me një popullsi të pastrehë prej mbi 150 mijë.

Ky numër është rritur për shkak të luftës ekonomike dhe të kujdesit shëndetësor gjatë pandemisë së koronavirusit të ri (COVID-19).

Kategoritë
BotaLajme