Shkaku i temperaturave të larta në ShBA: 116 të vdekur në Oregon dhe 78 në Uashington

Numri i të vdekurve nga vala e nxehtësisë që goditi shtetet amerikane është rritur në gati 200.

Autoritetet shëndetësore raportojnë 116 vdekje në Oregon dhe 78 në shtetin e Uashingtonit.

Të dhënat në shtetin e Uashingtonit janë veçanërisht të habitshme duke pasur parasysh kontekstin historik, raporton theguardian.

Kategoritë
BotaLajme