Shkon në 58 numri i viktimave nga përmbytjet në Gjermani, dy persona gjenden të mbytur në bodrume

Ka shkuar në 58 numri i viktimave nga përmbytjet që kanë përfshirë Gjermaninë.

Mediat gjermane bëjnë me dije se në orët e pasdites janë konstatuar edhe 9 viktima të tjera në Rheinland-Pfalz.

Lajmi u njofua nga ministri i Brendshëm Roger Lewentz i cili tha se kërkimet po vijojnë ende.

15 persona humbën jetë në Euskirchen, në jug të Këlnit ndërsa ka ende persona të zhdukur.

Një grua 72 vjeç dhe një burrë 54 vjeç vdiqën në bodrumet e tyre të përmbytura.

Kategoritë
BotaLajme