Shkrimtari francez i njohur si ‘lajmëtari i luftës’ shihet në Odessa

Shkrimtari francez Bernard Henri Levy, i cili shihej kudo ku shpërtheu lufta, tani është fotografuar në Odessa të Ukrainës.

Shkrimtari francez Bernard Henri Levy, i cili ka akuza për spiunazh, tani është shfaqur në Odessa, Ukrainë.

Bernard Henri Levy, fotografitë e të cilit duke ecur nëpër rrugë nën mbrojtjen e forcave speciale ukrainase në Odessa, u pasqyruan në shtyp, kishte tërhequr më parë vëmendjen me takimet e tij në Libi, Afganistan, Siri dhe Irakun e Veriut.

Emri francez, i cili shfaqej kudo që shpërtheu lufta, kishte inspektuar trupat kufitare në Kiev disa ditë para përleshjeve dhe ishte takuar me Poroshenkon, ish-presidentin e Ukrainës.

Nga ana tjetër tërheq vëmendjen lidhjet e Levy-t, i cili njihet si ‘lajmëtari i luftës’./gazetaere

Kategoritë
BotaLajme