Shoferi u hodh nga pishtari: Tmerr në një garë të Formula 1 (Foto/Video)

Në fillim të garës në Formula 1 në Bahrein, francezi Roman Grozhan goditi trotuarin në këndin e dytë dhe në atë moment makina e tij shpërtheu dhe u përgjysmua. Dukej e frikshme, dhe ekipi i tij Hass menjëherë shkoi në Twitter, me një mesazh që ai kishte dëgjuar nga shoferi dhe se ai kishte marrë konfirmimin se e kishte lënë makinën dhe se gjithçka ishte në rregull me të.

Të gjithë shoferët u kthyen menjëherë te ekipet e tyre, dhe disa prej tyre lanë makinat dhe panë një përsëritje të incidentit. Diçka e tillë nuk është parë për një kohë të gjatë!

Supozimi është se Grozhan ra në kontakt me Lance Stroll dhe se kur ai goditi murin, u krijua një shkëndijë e cila i vuri flakën gjithçkaje dhe e bëri atë të hidhej nga makina.

Ishte aq e frikshme sa të gjithë shoferët duartrokitën duke parë pamjet në ekranet e TV. Makina e Grožan është përgjysmuar në gjatësi për shkak të forcës së goditjes.

Kategoritë
Sport