Shqipe Pantina: Nuk na treguan se reduktimet 8 me 2 ishin në favor të territ

Analistja Shqipe Pantina, ka reaguar lidhur me reduktimet në furnizim të energjisë elektrike gjatë ditëve të fundit, si pasojë e krizës energjetike në Kosovë.

Pantina, me anë të një postimi në ‘Facebook’, ka ironizuar me qeverinë duke u thënë se kjo e fundit nuk ka njoftuar që reduktimet 8-2 janë në favor të territ.

Ajo u ka dëshiruar mirëseardhje diasporës dhe i ka ftuar që të vazhdojnë ta duan Kosovën ende.

“Na thane se reduktimet e rrymes jane 8 me 2 por nuk treguan se 8 ore ishin per terrin e 2 per rryme☹️.

Diaspore e dashur mire se vini ne Kosoven qe e keni dashur, duajeni ende!”, shkroi analistja në ‘Facebook’.

Kategoritë
LajmeVendi