Si është gjendja me COVID-19 në Suharekë? – flet kryetari i komunës

Shifra alarmante në vend me të vdekur prej Covid-19, janë parë përsëri.

Prej 36 sa u raportuan një ditë më parë, në 24 orëshin e fundit, edhe 20 kosovarë të tjerë humbën betejën me virusin vdekjeprurës, njofton Klan Kosova.

Lidhur me situatën e krijuar, dhe se si është gjendja me koronavirusin në Komunën e Suharekës ka folur për Info Magazine, kryetari Bali Muharremaj.

Kategoritë
LajmeVendi