Sot pritet të ndodh debutimi i shumëpritur i Messit me Paris Saint-Germain

Ylli argjentinas, Lionel Messi pritet të debutojë sot (e diel) me Paris Saint-Germain në ndeshjen e vlefshme për Ligue 1.

Messi u transferua para disa javësh te PSG si lojtar i lirë, pasi e kishte të pamundur të rinovonte kontratën me Barcelonën shkaku i problemeve financiare dhe rregullave të vendosura nga La Liga.

Megjithatë, fillimi i vonshëm i stërvitjeve shkaku i pushimeve të zgjatura verore, kanë bërë që sulmuesi argjentinas të mos jetë gati për debutim.

Por, pritjes si duket i ka ardhur tashmë fundi dhe tifozët shumë shpejt pritet ta shohin Messin në fushë me fanellën e PSG-së.

Sot (e diel), Lyoni luan në udhëtim te Reims në kuadër të javës së katërt në Ligue 1 dhe kjo ndeshja pritet ta sjell debutimin e Messit.

Sipas mediave francez dhe më gjerë, trajneri Mauricio Pochettino do t’ia jap minutat e parë Messit në këtë përballje.

Messi nuk pritet ta nis ndeshjen si titullar, por në pjesën e dytë mund të luaj 20-30 minuta.

Kategoritë
Sport