Sulm i armatosur ndaj Zëvendëspresidentit të Ukrainës

Policia ukrainase tha se në mëngjes u hap zjarr ndaj automjetit me të cilin udhëtonte Serhiy Shefir, zëvendësi i Presidentit Volodymyr Zelenskiy, dhe si pasojë shoferi u plagos.

Një sulm i armatosur u krye ndaj automjetin të Serhiy Shefir, Zëvendëspresidenti i Ukrainës.

Policia ukrainase tha se në mëngjes u hap zjarr ndaj automjetit me të cilin udhëtonte Serhiy Shefir, zëvendësi i Presidentit Volodymyr Zelenskiy, dhe si pasojë shoferi u plagos.

Raportohet se Shefir i shpëtoi sulmit pa dëmtime.

Sipas deklaratës së policisë, më shumë se 10 plumba qëlluan automjetin në ngjarjen që ndodhi pranë fshatit Lesnyky, jashtë kryeqytetit, Kiev.

 

Kategoritë
BotaLajme