Sulm në një Universitet në Rusi – së paku 8 viktima, studentët kërcejnë nga dritaret e objektit

Një person ende i paidentifikuar ka hapur zjarr pranë një godine të Universitetit të Perm, në Rusi, duke shkaktuar deri tani 8 të v dekur dhe 6 të plagosur’.


Lajmin e raportojnë mediat lokale, duke saktësuar që ‘shumë studentë janë mbyllur në auditorë për tu fshehu, ndërsa disa të tjerë janë larguar nga dritaret’. Pasi ka ecur për shumë kohë me armë në kampus, agresori është ndaluar.

Policia ndodhet në vendngjarje.

Kategoritë
BotaLajme