Sulmi ajror izraelit në Rripin e Gazëz, 9 dëshmorë ndër të cilët 3 ishin fëmijë

Si pasojë e sulmeve ajrore të forcave izraelite ndaj Rripit të Gazës ranë dëshmorë 9 persona, 3 prej të cilëve ishin fëmijë.

Sulmi ajror u ndërmor në rajonin Beyt Hanun të Rripit të Gazës.

Ndërkohë që në shënjestër u morr një rrugë, 3 fëmijë dhe në total 9 persona humbën jetën, gjithashtu edhe shumë të tjerë u plagosën.

Ndërkaq në sulmet e forcave izraelite të sigurisë kundër palestinezëve që faleshin në xhaminë Al-Aksa, të cilat vazhdojnë që prej asaj dite, numri i të plagosurve arriti në 331.

Kategoritë
BotaLajme

Të ngjajshmet