Surpriza “Turkish Airlines” në konferencën Rama-Varhelyi

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka ndërprerë fjalën e tij gjatë një konference shtypi në Aeroportin e Rinasit në Tiranë me rastin e kalimit në pistë të një avioni të “Turkish Airlines”.

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi mbajti të mërkurën një konferencë të përbashkët shtypi me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama në ceremoninë e dorëzimit të vaksinave që Bashkimi Evropian (BE) ka dërguar në Shqipëri.

Ceremonia u zhvillua në Aeroportin e Rinasit në Tiranë dhe ndërsa konferenca e shtypit vazhdonte në një transmetim të drejtpërdrejt në pistë nisi të përparojë avioni i pasagjerëve të THY.

Varhelyi dhe Rama buzëqeshën duke përsëritur emrin e THY-së.

“Ju kërkojmë ndjesë, të presim pak, e kemi linjën ajrore të Turqisë, Turkish Airlines”, tha komisioneri evropian kur ndërpreu fjalën e tij.

Pamjet nga konferenca e shtypit me avionin e THY-së në sfond u përhapën shumë shpejt në median sociale të shoqëruar me komente të ndryshme.

“Politika e jashtme turke në Ballkan nuk mund të tregohej më mirë se kaq”, thuhet në një nga këto komente.

Pas përfundimit të vizitës zyrtare në Shqipëri, Varhelyi kaloi në Kosovë.

Kategoritë
LajmeRajoni