Taktika interesante të Karlsruher që përdori gjatë goditjes nga korneri

Këtë herë skuadra e Ligës së 2-të gjermane Karlsruher provoi një taktikë interesante të goditjes nga korneri.

Lojtarët nga Karlsruher synuan të befasojnë kundërshtarin duke u përqëndruar në një zonë të zonës së penalltisë gjatë një goditje nga këndi dhe u larguan gjatë goditjes.

Ndërsa goditja e këndit dështoi, pamjet u përshëndetën nga publiku i futbollit si një ngjarje interesante.

Kategoritë
LajmeSport