Të mërkurën diskutohet për masat e reja

Të mërkurën ministri i Shëndetësisë Arben Vitia do të mbajë një takim virtual me kryetarët e komunave.

Express ka mësuar nga burime të saja se në takim do të diskutohet për situatën me pandeminë e COVID-19 e po ashtu edhe për masat e reja kundër COVID-19.

Gjatë takimit do të flitet edhe për vaksinimin e qytetarëve.

Nga Shoqata e Hotelerisë dhe Turizmit, kanë bërë të ditur sot se gjatë ditës së mërkurë do të diskutohet edhe për mbajtjen e dasmave.

Ndërsa, kujtojmë që gastronomët tashmë një kohë po kërkojnë që të largohet ora policore.

Kategoritë
LajmeVendi