Tërhiqet shorti për Kupën e Botës për Klube

Është tërhequr shorti për Kupën e Botës për Klube.

Kampioni i Evropës, Chelsea është i kualifikuar në gjysmëfinale dhe i duhet të presë në raundin e parë

Pra, fillimisht, do përballen Jazira kundër Auckland City dhe fituesi i këtij takimi do takohet me Al Hilal, pastaj cila skuadër do arrijë të dal fituese do këtë përball kampionin e Evropës.

Ndërkohë, gjysmëfinalja tjetër do zhvillohet ndërmjet Se Palmeiras kundër fituesit të ndeshjes Al Ahy SC – CF Monterrey.

Finalja zhvillohet më 12 shkurt.

Kategoritë
LajmeSport