Tërmet i fortë në Maqedoninë e Veriut, lëkundjet ndjehen edhe në Kosovë

Tre tërmete me intervale kohore të ndryshme, kanë goditur sonte Maqedoninë e Veriut.

Tërmeti i parë i regjistruar kishte magnitudë, 3.0 shkallë të rihterit, i dyti 4.7 dhe së fundit i treti i ndodhur, 4.2.

Lëkundjet përveç në Maqedoninë e Veriut, u ndjenë edhe në vendet tjera, përfshirë Kosovën në Prizren, dhe Beogradin në Serbi.

 

Kategoritë
LajmeRajoni