Toni Kroos largohet nga kombëtarja gjermane e futbollit

“Unë kisha vendosur për t’u larguar pas këtij turneu për një kohë të gjatë”, tha 31-vjeçari në mediat sociale

Toni Kroos konfirmoi largimin e tij nga ekipi kombëtar i Gjermanisë në futboll pas eliminimit nga EURO 2020, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Unë kisha vendosur për t’u larguar pas këtij turneu për një kohë të gjatë”, tha ai në mediat sociale.

Mesfushori 31-vjeçar shtoi se ai dëshiron të përqendrohet në karrierën e tij në Real Madrid në sezonet e ardhshme dhe se ai nuk do të marrë pjesë në Kupën Botërore 2022 në Katar.

Kroos ishte një pjesë e skuadrës gjermane fituese të Kupës Botërore në vitin 2014, kur ata mundën Argjentinën 1-0 në finalen në Rio de Janeiro.

Ai ka shënuar 17 gola që nga viti 2010 për kombëtaren.

Kategoritë
LajmeSport