Torres: Kosova duhet të bëhet anëtare e NATO-s dhe BE-së

Kongresisti amerikan, Ritchie Torres, deklaroi se Kosova duhet të bëhet anëtare e NATO-s dhe e BE-së.

Torres këtë porosi e përcolli përmes Twitterit, pas bisedës që zhvilloi nepërmjet video-lidhjes me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

“Pas invazionit rus në Ukrainë, kurrë nuk ka qenë më urgjente që SHBA-ja të forcojë aleatët e saj. Kosova duhet të bëhet anëtare e NATO-s dhe e BE-së”, shkroi Torres.

Ai gjithashtu theksoi se kishte nderin që bisedoi me Kurtin./gazetablic

https://twitter.com/RitchieTorres/status/1506334731188772865/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1506334731188772865%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fgazetablic.com%2Ftorres-kosova-duhet-te-behet-anetare-e-nato-s-dhe-be-se%2F

Kategoritë
LajmeVendi