Tragjike, Presidenti dhe katër lojtarë të klubit brazilian humbin jetën pas një aksidenti me aeroplan

Katër futbollistë nga klubi brazilian Palmas ishin midis gjashtë personave që vdiqën në një aksident të një aeroplani të dielën.

Tragjedia ndodhi ndërsa lojtarët nga klubi i Serie D u drejtuan po udhëtonin për një ndeshje të “Copa Verde” kundër Vila Novas në Goiania.

Palmas njoftoi vdekjen e lojtarëve dhe presidentit të klubit Lucas Meira, si dhe pilotit të avionit.

Ndeshja e Copa Verde do të luhej të hënën.

” Klubi i futbollit, Palmas njofton se rreth orës 8:15 të mëngjesit të së dielës, 24 Janar, ndodhi një aksident ajror që përfshinte presidentin e klubit Lucas Meira, kur ai po largohej për Goiania, për ndeshjen e Copa Verde midis Vila Nova dhe Palmas të hënën 25.”, thuhet në deklaratën zyrtare të klubit.

“Aeroplani në të cilin ishte Lucas me pilotin Ëagner dhe lojtarët Lucas Praxedes, Guilherme Noe, Ranule dhe Marcus Molinari, u ngrit dhe ra në fund të pistës së Shoqatës së Aviacionit të Tocantins.

“Na vjen keq që ju informojmë se nuk ka të mbijetuar. Në këtë moment dhimbjeje dhe zhgënjimi, klubi po bënë lutje për të afërmit të cilëve do t’u sigurojë mbështetjen e nevojshme.”, përfundon njoftimi i klubit brazilian.

Kategoritë
BotaLajmeSport