Turqi, konfirmohen 289 raste të reja dhe 9 vdekje nga koronavirusi

Koca tha se në Turqi deri më tani janë kryer 20.345 teste të koronavirusit, 1.236 janë diagnostifikuar, ndërsa 30 pacientë të moshuar kanë vdekur.

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, ka konfirmuar 289 raste të reja dhe 9 vdekje nga koronavirusi i ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Koca tha se në Turqi deri më tani janë kryer 20.345 teste të koronavirusit, 1.236 janë diagnostifikuar, ndërsa 30 pacientë të moshuar kanë vdekur.

Kategoritë
BotaLajme