Turqi, rrëzohet një helikopter ushtarak, 9 ushtarë të martirizuar

Ministria e Mbrojtjes e Turqisë ka bërë të ditur se si pasojë e rrëzimit të një helikopteri ushtarak në Turqinë lindore, 9 ushtarë janë martirizuar dhe 4 të tjerë janë plagosur transmeton Anadolu Agency (AA).

Kategoritë
BotaLajme