Turqia veriperëndimore, përfshirë Stambollin, përfshihet nga një stuhi e fuqishme

Shpejtësia e erës arriti deri në 129 km/h, që është shpejtësi e mjaftueshme për të thyer dritare dhe dyer

Stuhi me erëra të fuqishme ka kapluar pjesën veriperëndimore të Turqisë, duke prekur qytetet e mëdha si Stambolli, Izmiri, Bursa, Balıkesir dhe Çanakkale, ku edhe u shkaktuan dëme të ndryshme, raporton Anadolu Agency (AA).

Erërat intensifikuan efektin e tyre në Stamboll, ku u regjistruan aksidente të ndryshme.

Në një incident, një kullë e sahatit në Stamboll është shkatërruar plotësisht nga stuhia. Pamjet amatore shfaqin momentet e rënies së kullës në rrethin Çatalca të Stambollit.

Kategoritë
BotaLajme