U plagos duke mbrojtur lirinë deputetja e PDK-së e quajti terrorist, ky është ish-ushtari i UÇK-së

Akuzat e deputetes Blerta Deliu ka ngritur polemikë në kuvend ku ajo e quajti terrorist një ish-ushtar të UÇK-së.

Fjala bëhet për ish-ushtarrin Muhamet Krasniqi icili njihet edhe si Komandat Malisheva dhe ishte pjesëmarrës në rastin e Kumanovës para disa vitesh

Muhamet Krasniqi i njohur ndryshe si Komandat Malisheva, ishte pjesëmarrës në rastin e Kumanovës para disa vitesh. Ndryshe, ai është njëri prej vëllezërve të Alban Krasniqit, bashkëshortit të Ministres Albulena Haxhiut./Gazetaere

Kategoritë
LajmeVendi