Ukraina përgënjeshtron pretendimin se ka hequr dorë nga negociatat me Rusinë

Ukraina ka njoftuar se nuk është i drejtë pretendimi se ajo ka hequr dorë nga negociatat me Rusinë

Ukraina ka njoftuar se nuk është i drejtë pretendimi se ajo ka hequr dorë nga negociatat me Rusinë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Një zyrtar nga Presidenca e Ukrainës në një deklaratë për agjencisë e lajmeve “Unian” lidhur me pretendimin se ajo ka hequr dorë nga negociatat me Rusinë tha: “Kjo nuk është e drejtë. Ne jemi të hapur ndaj propozimeve reale për pakësimin e përleshjeve”.

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov ka tërhequr vëmendjen se presidenti rus, Vladimir Putin kishte urdhëruar ushtrinë ruse të ndalojë operacionin për negociatat me Ukrainën dhe pretendoi se qeveria e Kievit ka hequr dorë nga negociatat.

Kategoritë
BotaLajme