Ukrainasit publikojnë video: Droni Bayraktar shkatërron një automjet të blinduar rus

Këtë mëngjes, ushtria ukrainase publikoi pamje që tregojnë dronin ushtarak Bayraktar duke shkatërruar një automjet të blinduar rus, përcjell Gazeta Express.

Ky dron luftarak është nga Turqia dhe po përdoret nga ukrainasit në luftën kundër rusëve

Me këtë lloj droni më herët janë shkatërruar edhe konvoj automjetesh ruse.

Novi napad Bayraktar letjelicom
00:00
/
00:31
Kategoritë
BotaLajme