Vaksinohet vajza e Bill Gates: si u tall, si e tallën

Jennifer K. Gates, vajza e miliarderit dhe bashkëthemeluesit të Microsoft-it, Bill Gates, u përpoq të përqeshë një numër teorish konspirative të lidhura me babanë e saj pasi mori vaksinën COVID-19.

 “Për fat të keq, vaksina nuk ma implantoi gjeniun e babait tim në trurin tim – nëse vetëm mARN do ta kishte atë fuqi,” shkroi Jennifer Gates në profilin e saj në Instagram pranë një fotoje me vaksinën që sapo mori.

Teori të shumta konspirative shoqërore sillen rreth babait të saj Bill Gates dhe fondacionit të tij, dhe ato lidhen me përfshirjen e tij në zhvillimin e vaksinës kundër COVID-19.

Një nga më të njohurat është se Gates dëshiron të mbjellë mikroçipa tek njerëzit me ndihmën e vaksinave, të cilat vetë Gates i hodhi poshtë si të çmendura.

“Unë jam më se i privilegjuar të marr dozën time të parë të mARN, e cila do të mësojë qelizat e mia të vendosin një përgjigje mbrojtëse imune ndaj këtij virusi. Si studente e mjekësisë dhe e etur për t’u bërë një mjeke, jam mirënjohës që vaksina do të më sigurojë me mbrojtje dhe siguri në punën time të ardhshme,” shkroi më tej Jennifer Gates në postimin e saj në Instagram.

Por përdoruesit e rrjeteve sociale në të njëjtën kohë ata filluan të bënin shaka me vajzën e Gates.

 “Jennifer Gates, vajza e Bill, mori vaksinën kundër COVID-19. Ajo pretendon se nuk kishte një mikroçip. Por kjo është pikërisht ajo që do të thoshte personi i mikroçipuar,” shkroi një përdorues i Twitter në një koment tallës.

 “Ah, po, mendoj se pasuria me të vërtetë mbart privilegjet e saj,” shkroi një përdorues i Twitter në tjetër koment.

Kategoritë
BotaLajme