Vazhdon plaçkitja e marketave nga ushtarët rusë në Ukrainë

Në Ukrainë, një grup ushtarësh rusë plaçkitën një treg në qytetin ukrainas u kap në kamera.

Në qendër të qytetit të Ukrainës, ushtarët rusë u ndalën në derën e një tregu me automjetin e tyre të blinduar. 2 ushtarët që dolën nga tanku morën fillimisht pak ushqim nga raftet e biskotave të marketit.Më pas një tjetër ushtar ka hyrë në dhomën ku ndodheshin lidhjet kompjuterike të marketit dhe ka kontrolluar. Ushtarët shkuan në arkën e tregut dhe i morën paratë dhe sendet me vlerë atje.

Anton Gerashchenko, Këshilltar i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës, ndau në llogarinë e tij në rrjetet sociale pas publikimit të imazheve të pasqyruara në kamerat e sigurisë, “Është e vërtetë, vjedhja nuk është luftim. Produktet ukrainase janë më të mira se biskotat e skaduara që i jepen ushtarëve rusë.”

https://videonuz.ensonhaber.com/izle/rus-askerleri-ukraynada-yagmaya-devam-ediyor

Kategoritë
BotaLajme