Vendi dhe ora – sonte zhvillohet “Ndeshja më e rëndë në histori të boksit” mes Hall dhe Bjornsson

Eddie Hall dhe Thor Bjornsson do të prekin dorezat në Dubai teksa do të synojnë të përmbyllin një luftë të zjarrtë fjalësh që kanë origjinën nga viti 2017.

Dyshja e fortë do të dalë në ring sonte në stadiumin e tenisit në Dubai Duty Free pas një jave goditjesh verbale dhe konfrontimesh të zjarrta. Hall dhe Bjornsson janë stërvitur për rreth dy vjet për ngjarjen që fillimisht ishte planifikuar të mbahej vitin e kaluar.

Bjornsson ka luftuar tre herë gjatë asaj periudhe, ndërsa përvoja e Hall është ndërprerë ndjeshëm nga një dëmtim i bicepsit dhe një infeksion i fundit në gjoks.

Kur zhvillohet lufta mes Hall dhe Bjornsson?

Përplasja mes Hall dhe Bjornsson do të zhvillohet në stadiumin “Dubai Duty Free Tennis” në orën 22:00 me orën tonë lokale.

Të dy Bjornsson dhe Hall janë përfshirë në përleshje fizike këtë javë dhe më në fund do të kenë mundësinë të bëjnë betejë pas vitesh stërvitje për përplasjen.

Bjornsson futet në përballje si favorit me tre luftimet e tij të fundit në boks dhe përvojën, duke pasur parasysh tundimin ndaj Hallit, i cili ka qenë joaktiv për shkak të luftës së tij të fundit me një bicep të shkëputur.

Kategoritë
Sport