VIDEO/ Dy gola për 7 minuta: Holanda çmonton maqedonasit, kapiteni “flakë”

Holanda ka shënuar dy gola të tjerë ndaj Maqedonisë së Veriut, dhe tashmë udhëheq 3-0 sfidën e tretë të grupit C të Euro 2020.

Autori i njëjti, Georginio Wijnaldum, teksa Memhis Depay, i cili zhbllokoi ndeshjen në pjesën e parë, ishte protagonist në të dy golat.

Dy realizime brenda 7 minutave dhe tre golat në Euro 2020 për kapitenin e tulipanëve, i cili do të luajë te PSG sezonin e ardhshëm

Kategoritë
LajmeSport