Video e tmerrshme: ish-futbollisti i Vardarit maqedonas i plagosur në Izrael

Ish-futbollisti i Vardarit të Shkupit, Ibezito Ogbonna, u plagos në luftën midis Palestinës dhe Izraelit.

Ogbonna u plagos lehtë dhe një video e tij u postua në Youtube.

“Unë jam gjallë dhe mirë, por shtëpia ime është shkatërruar,” shkroi Ogbonna në Facebook.

Ju kujtojmë se Ibezito Ogbonna luajti për Vardar tetë vjet më parë, dhe sot ai luan për klubin lokal Agudata.

Kategoritë
BotaLajme