Videoja për të cilën Zelensky thotë se është gjëja më e tmerrshme që ka parë në jetë

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha në një intervistë për CNN se ai ishte i tronditur pothuajse pa fjalë nga një video tronditëse e një nëne që identifikonte trupin e djalit të saj.

Gjatë intervistës, e cila u transmetua të dielën, gazetari i CNN, Jake Tapper, lëshoi një video të një gruaje ukrainase duke shpërthyer në lot pasi kishte parë trupin e djalit të saj në një pus.

“Si është për ju, si president i këtij vendi, të shihni ato video – të dëgjoni të qarat e nënave?”.

“Kjo është gjëja më e tmerrshme që kam parë në jetën time”, u përgjigj Zelensky.

“Unë e shikoj këtë para së gjithash si baba. Është një tragjedi. Është vuajtje. Unë nuk do të mund ta imagjinoj shkallën e vuajtjes së këtyre njerëzve, të kësaj gruaje. Është një tragjedia e familjes. Është një fatkeqësi. Janë ëndrrat dhe jeta që sapo ke humbur. Ne jetojmë për fëmijët tanë, kjo është e vërtetë. Fëmijët janë më të mirat që na ka dhënë Zoti”.

Megjithatë, Zelensky i tha CNN se ai mendon se duhet të ndajë rolin e tij qeveritar nga jeta e tij personale, ndërsa shikon video si kjo.

Kategoritë
BotaLajme