Xhaka gjithnjë e më afër Romës, gjiganti italian rritë më shumë ofertën në drejtim të Arsenalit

Granit Xhaka është i destinuar të transferohet te Roma gjatë afatit kalimtar veror.

Ylli shqiptar ka pranuar se dëshiron largimin nga Arsenali dhe gjiganti italian duket se do të jetë skuadra e tij e re.

Xhaka po kërkohet me ngulm nga Jose Mourinho dhe vet lojtari është i gatshëm të punoj me portugezin në kryeqytetin italian.

Roma ka dërguar dy oferta zyrtare në drejtim të Arsenalit, por që ato janë refuzuar.

Giallorosët fillimisht kishin ofruar 13 milionë euro, pastaj 15 milionë, por që të dyja ishin refuzuar.

Tani oferta e tretë e tyre në drejtim të londinezëve është 20 milionë euro, shumë që duket e mjaftueshme.

Dy klubet janë në negociata dhe transferimi i Xhakës te Roma pritet të ndodhë para muajit korrik.

Nga ana tjetër futbollistin e pret një kontratë katër vjeçare te Roma me një pagë vjetore prej rreth tre milionë eurove në sezon.

Kategoritë
LajmeSport