Zaev nesër jep dorëheqje, Vuçiç jep lajmin

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zarev sot e ka ditën e fundit në detyrë.

Nga Open Ballkan, në konferencën e përbashkët me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe me atë të Maqedonisë, presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka njoftuar dhe dorëheqjen e Zaev të mërkurën.

“Dua të falënderoj Zoran Zaev për të gjithë punën e bërë në këtë nismë, i cili mesa di unë nesër do të japë dorëheqjen”, ka thënë Vuçiç.

Ndërkohë edhe vetë Zaev në fjalën e tij ka konfimruar se nesër do të japë dorëheqjen nga posti i tij.

Kategoritë
LajmeRajoni