Zaev sot për vizitë pune në Turqi

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev do të udhëtojë sot për në Stamboll me ftesë të Presidentit të Republikës së Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ku pritet të ketë një darkë pune të përbashkët, njoftojnë nga Qeveria.

Disa fusha me interes të përbashkët pritet të diskutohen, të tilla si ekonomia, tregtia, shëndetësia dhe tema të tjera me interes të përbashkët.

Kryeministri Zaev gjatë vizitës në Turqi do të shoqërohet nga Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe

Kategoritë
LajmeRajoni