Zaev uron Kancelarin e ri gjerman

Kryeministri Zoran Zaev përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka uruar kancelarin e ri gjerman Olaf Scholz,

Zaev thotë se shpreson në vazhdimësinë e bashkëpunimit me shtetin e Gjermanisë.

“Urime kancelarit të ri gjerman, socialdemokratit Olaf Scholz. Vitet e fundit kemi thelluar bashkëpunimin tonë me Gjermaninë si mik i ynë i sinqertë dhe partner strategjik. Besoj se partneriteti mes Gjermanisë dhe Maqedonisë së Veriut do të intensifikohet dhe përmirësohet”, ka shkruar mes tjerash Zaev.

Kategoritë
LajmeRajoni