Zelensky: Gati 100 fëmijë kanë vdekur prej pushtimit rus

Gati 100 fëmijë kanë vdekur në luftë prej nisjes së pushtimit rus në Ukrainë, ka thënë presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky para deputetëve kanadezë.

Ai u është drejtuar deputetëve përmes video-lidhjes.

Qyteti jugor i Ukrainës, Mariupol ka mbetur pa linja të komunikimit dhe me pak rezerva të ushqimit, ka thënë Zelensky.

Sipas tij, është raportuar që 97 fëmijë kanë vdekur në total, prej shpërthimit të luftës.

Kategoritë
BotaLajme