Zemaj i tregon Kurtit çka ka ndodhur në Kosovë gjatë mungesës së tij

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj, poashtu i ka uruar mirëseardhje kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, pas gati dy javësh në Greqi, Francë e Bruksel.

Ai ia numëroi Kurtit ato që kanë ndodhur gjatë mungesës së tij në Kosovë.

“Kryeministër është e udhës të thuhet mirë se ke ardh, një kryeministër i cili po mungon për një kohë të gjatë ndoshta duhet ta kishte arsyen e vet, por është e paarsyeshme mungesa e Qeverisë në Kuvendin e Kosovës. Nëse keni shkuar jashtë vendit për dy javë, mendoj që Qeveria ish dashtë me qenë prezente”.

“Asnjë marrëveshje ndërkombëtare nuk ka kaluar në Kuvendin e Kosovës të cilat janë interesa të vendit. Gjatë kësaj kohe, në aspektin human ndodhi ngjarja në komunën e Deçanit, ku munguat ju dhe dikasteri i Ministrisë së Shëndetësisë. Vërshimet, asnjë qasje e kësaj qeverie. Është organizuar një protestë nga ish kolegët e juaj dhe ka përfunduar me dhunë. Ministria e Infrastrukturës po tenton me vjedh paranë publike në një ofertë e cila kushton 00.06 cent, këta po tentojnë me ua shit qytetarëve 5 euro, shumë e vogël por dëmton xhepin e qytetarëve. Nuk arsyetohen këto fakte dhe kjo neglizhencë thuajse nuk ka qeveri. Duhet të jeni të përgjegjshëm”, tha Zemaj.

Kategoritë
LajmeVendi